Prosba o pomoc - Stratený mužský zásnubný prsteň počas splavu Vltavy

Volám sa Jaroš a som študentom pražského Matfyzu (Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy, MFF UK).

V nedeľu večer som sa vrátil z vodáckeho kurzu, ktorý organizovala fakulta, šlo o splav Vltavy. Počas neho sa mi stala hlúpa vec. 😕

Pod "jezem i Papouščí skály" (myslím, že ide o jez číslo 5) sme sa s kolegom v kanoe "cvakli", prevrátili s kanoe do vody. Bolo to v piatok, 21.6., asi okolo 14:25. (Pozícia na mape: https://sk.mapy.cz/s/gutananumu).

Pri tom, ako sme sa "cvakli", som stratil zásnubný prsteň, pádlo mi ho (súdiac podľa škrabancov na madle) zrazilo zrejme z prstu. Miesto viem veľmi presne, všimol som si to skoro okamžite (asi do 10 sekúnd), viem ho ohradiť na neveľkú oblasť.

Viete, išlo o zásnubný prsteň, ktorým ma iba pred 12 dňami (myslené pred dňom straty) snúbenica požiadala o ruku. (Pred 2 rokmi sa so mnou rozišla 1.5 mesiaca pred svadbou, tak tento raz povedala, že požiada o ruku ona mňa. Je to zaujímavý príbeh, nie taký častý. Ak všetko pôjde dobre, na druhý raz to už vyjde 😄.)

Mal som si ho asi dať dolu, teraz to už viem, no bolo to čerstvé, myslel som na ňu, keďže ona nemohla ísť so mnou na vodu teraz, a tak som si prsteň neschoval. Plus, držal dosť tesne, myslel som, že nespadne. Nuž, stalo sa.

Videl som na webe tento článok:

https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/novomanzel-ztratil-snubni-prsten.A150811_162639_budejovice-zpravy_epkub

Záchranárom z Českého Krumlova som sa ozval. Prišli po mňa do kempu, odviezli späť na miesto ešte v ten večer, aby som im ukázal oblasť a prisľúbili, že sa tam skúsia do týždňa pozrieť. 🙂 Napísali mi včera, že tam boli v nedeľu:

"Zatím neúspěšně... dno je na takhle malou věc dost komplikovaný, ale je tam hlavně zatím silný proud, který neumožňuje to pořádně projít. Jsem domluvenej s hrázným, až to klesne pod 8kubíků tak to ještě jednou pořádně projdeme."

Neviem však, či majú aj detektor :/ ...

Jeden iný kolega z vodáckeho kurzu mi povedal, že jeho kamarát stratil pred pár rokmi na Vltave mobil a po pár dňoch ho ktosi pri čistení rieky našiel na dne, stále funkčný (bol v obale) a podarilo sa mu ho vrátiť. Dáva mi to nádej, že paradoxne, neraz sa veci dajú v rieke nájsť aj po pár dňoch od straty.

A to ma privádza k tomu, prečo píšem sem. Narazil som pri ďalšom hľadaní na webe na článok, kde spomínali hľadanie pomocou detektoru.

Myslíte si, že by som tu našiel niekoho, kto by mi bol ochotný pomôcť skúsiť nájsť prsteň? Hľadám niekoho, kto by na zákazku sa po danom prsteni poobhliadol priamo vo vode, zrejme ideálne s potápačským vybavením (i keď, pravdou je, že voda tam nie je až tak hlboká). Viete o niekom schopnom, prípadne z okolia Českého Krumlova, aby to nemal ďaleko? Alebo o niekom ochotnom prísť? Alebo ste to rovno vy, čo to čítate? Ozvite sa mi sem, prosím! :) (Ak si teda myslíte, že je ešte nejaká šanca na nájdenie, samozrejme. )

Viem, že šanca je malá, môj zásnubný prsteň nemal astronomickú hodnotu 50 000 Kč, možno iba tak 10 000 - 15 000 Kč, no emočná hodnota je vysoká (vzhľadom na celý príbeh s mojou snúbenicou). Materiálom, z ktorého je prsteň vyrobený, je zlato (375, 9K) s drevenou intarziou.

Možno je to márne, no chcel by som to aspoň skúsiť. 🙂 (Preto sa aj ozývam - aspoň pre ten pocit, že som to skúsil.)

Vopred ďakujem za prípadnú pomoc každému, kto sem zareaguje!

Jaroslav Jaroš

v kategorii Nezařazené, založil jarosjaroslav 27.6.2024 10:47

Co se děje se šterkem to raději nepsat.
No a s prstýnků mohou v tom být za hodinu pouhé zlatínky nebo střibřinky.

Dej si raději udělat nový, dle toho druhého.
Kurňa, žeby si student matfyzu neporadil ?

Já mám v baráku "pár kusů" inzenyrů, co študovali v Brně... dne polovina z nich si ráda přihne (tam se víc pilo jako učilo... ale titul mají). A ti by to hned řešili tak... žeby se na to vybodli. :-D


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru