Knoflík hezký

Hezký knoflík z lesa. Průměr 18mm.

Kategorie des Artefaktes

Identifizierte Kategorie:
Ansichten der Benutzer: Zinn (2 Meinungen) kacak: Zinn, gecon: Zinn

Melden Sie sich an und helfen Sie, diesen Fund zu bestimmen.

Fotografie

Knoflík hezký
Knoflík hezký

Fundumstände

Bodenzustand:Trocken
Fundtiefe:9 cm
Verwendeter Detektor:Vanquish 440
4 Stimmen
4 Stimmen
angezeigt:
545x,
Kommentare:
15,
Finder:
gecon gecon
Fotografiert:
der 1. Juni 2022,
Eingefügt:
der 1. Juni 2022

Kommentare

Jak si určil slitinu?

slitina olovo+cín není knofl s cínovým vrškem a olovem vylitým spodkem

Procházel jsme kategorie knoflů na LP a jako nejpravděpodobnější se mi zdála být ta slitina. Přesně ten samý v kategorii Cín jsme přehlédnul. Díky za upřesnění. ;-)

ono asi takhle
- pokud je knofl ze slitiny olovo+cín, tak to normální člověk nepozná a ten knofl by byl odlitej jako masívní, jednodílný, né takto vylitá skořepina
- ta kategorie Pb+Sn je postavená na nějakých pocitech a střelbě od boku, většina knoflů je tam cínových.....řekněte mi, kerej borec pozná z fotky složení materiálu, když ani dle barvy zoxidovaných vykopávek se nepořídíme

Luke jak se lije olovo do cínu?
Tomuhle závidím očko, jako vážně.

rukama??

To je sice pěkný, ale čin má nižší teplotu tání, takže to nefunguje. Jedině obráceně. Nejdřív by museli vyrobit zadní stranu s očkem a potom aplikovat přední stranu z cínu. o:-)

;-)ono to může být celé ještě trochu jinak,ta zdobení puklička může být stříbrná a aby měla tuhost vylévala se cínem,nebo olovem. :-)

A teď si tomu dal ránu z milosti :-D

:-D :-Dtrefil pudla do hlavičky :-D

když se podíváme na ty knofle cínovéms Pb spodkem tak si všímavý badatel všimne, že jsou duté
- to značí, že se to rožhavený olovo nelilo do toho vršku jako láva, ale přes nějakou výplň, která byla nacpána uvnitř
- dále pak je známo, že to nebyl úplně čistej cín, ale jeho slitiny, které oddalují bod tání na jinou úroveň - knofle z cínové šedi tj. slitina cínu + Cu, antimonem, bismutem, nebo olovem, obsah cínu byl min. 90 %
- ale jde to i obráceně - to olovo se dá smíchat - teplotu tání dané látky můžeme snížit přidáním příměsi, např. slitina cínu (teplota tání 232 °C) a olova (327,3 °C) taje při teplotě 240 °C.
- to, že se udělalo nejdříve dno a na to se pak lil vrch - jak by's to technicky udělal?? to si nějako neumím představit a to sousedka praví, že představivost mám obrovskou!! :-D

No, já jsem se to neodvažoval ani naznačit, ale po celkem nenáročném vyčištění jsem si začal pomýšlet na to, že ten svršek je možná i stříbrný ale přikláním se spíš k cínu nebo slitině cínu. Každopádně knofl dutý není, v ruce je sebevědomě hmotný. Momentálně nemám u sebe digiváhu, ale až se k ní dostanu, tak hmotnost doplním do popisu. Z cínem jsem jako elektronik amatér často pracoval a umím si představit, jakou má zhruba odolnost. Zatlačil jsem ostřejším šroubovákem na hranu knoflíku a vznikla celke ochotně drobná drážka. Podle mě to je s velkou pravděpodobností slitina cínu a vzhledme k tomu, že na knoflu nebyl nikde patrný šedivobílý oxid olova, tipnul bych si, že je to slitina cínu s něčím jiným než Pb.

;-)ony jsou v různých technologických variantách,některé jsou plné,některé duté pár je jednolitej a i materiál je relativně různorodej :-)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben